search

Wymianay matrycy w laptopie

50,00 zł
Brutto

do ceny usługi należy doliczyć cenę matrycy od 80zł.

Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady dostawy

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady zwrotu

(edytuj w module Customer Reassurance)

  • Rodzaj podświetlenia. W starszych modelach laptopów montowane były matryce podświetlane za pomocą lampy CCFL, czyli zimnej lampy katodowej. W nowych laptopach montowane są matryce z podświetleniem typu LED.

  • Złącze. Nowo zamontowana matryca musi posiadać odpowiedniego rodzaju złącze w celu jej podłączenia. Spotyka się wiele rodzajów złącz, ale aktualnie najpopularniejsze są eDP 30 PIN oraz 40 PIN dla podświetlenia LED oraz LVDS 30 PIN dla podświetlenia CCFL.

  • Rozdzielczość. Określa ona, jak wiele pikseli będzie wyświetlane na ekranie i w dużej mierze zależy od modelu laptopa. Najpopularniejsze rozdzielczości dla matryc świetlówkowych to 1280x800 (WXGA) oraz 1680x1050 (WSXGA+). W matrycach o podświetleniu LED spotkamy najczęściej rozdzielczości 1366x768 (HD), 1600x900 (HD+) oraz 1920x1080 (FHD). W przypadku niektórych matryc ledowych w można zamontować matrycę o wyższej rozdzielczości, w przypadku matryc CCFL niestety nie da się tego zrobić.

  • Sposób mocowania matrycy i jej wymiary. Podczas wymiany matrycy trzeba zadbać, aby móc ją odpowiednio zamocować w obudowie.

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.