search

Wymiana wentylatora laptopie

50,00 zł
Brutto

Wentylator wraz z układem chłodzenia tworzą system odpowiedzialny za szybkie odprowadzanie ciepła z karty graficznej, procesora i mostków na płycie głównej. Jako element mechaniczny, który jest stale używany i poddawany dużym przeciążeniom niezwykle często ulega awariom. Dodatkowo ciężkie warunki pracy jak temperatura i zanieczyszczenia, również sprzyjają jego awariom.

Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady dostawy

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady zwrotu

(edytuj w module Customer Reassurance)

Wentylator podczas obrotów generuje nieprzyjemny szum. Ilość hałasu w dużym stopniu zależy od prędkości obrotowej wentylatora – im szybciej się obraca tym, jest głośniej. To czy praca wirnika będzie cicha zależy także od stanu łożyska. Im bardziej jest zużyte, tym większy mocniej szumi. W celu wyciszenia jego pracy i wydłużenia żywotności używa się specjalnych smarów. Jeśli łożysko jest wybite to zamiast jednostajnego szumu z kratki wentylacyjnej usłyszymy warkot i rzężenie – jest to oznaka, że wentylator trzeba koniecznie wymienić.

 

W zależności od temperatury podzespołów prędkość obrotowa wentylatora jest na bieżąco regulowana, co pozwala zapewnić najlepsze warunki pracy.

dostępność + cena części.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.